Menu Sluiten

Taalstage in Reinbek

courtyard in castle reinbek in germany

Onze taalstage in Reinbek, de ervaring van ons leven. In het begin was het even wennen aan alles, aan het gastgezin, aan het eten, aan de school vooral. Omdat het een heel ander schoolsysteem is dan bij ons in België. Het was wel interessant om eens onze school en de school in Reinbek te vergelijken. Ook hebben we enkele lessen mee gevolgd die we niet in België krijgen zoals bv theater en kunst. Maar na een tijd echter voelde het aan of we het al jaren gewoon waren. Op de school hebben we talrijke leuke mensen ontmoet waar we leuke activiteiten mee deden. Ze zijn echt vrienden voor het leven geworden waar we nog steeds contact mee hebben.

Onze gastgezinnen waren zeer vriendelijk en hebben ons echt op ons gemak laten voelen. Ze hebben het ons zo comfortabel mogelijk gemaakt wat hun erg siert. Ze hebben zeer leuke activiteiten voor ons geregeld zoals bv. het bezoeken van de magnifieke stad en de gigantische haven van Hamburg, de Ostzee, Miniatuurwunderland en als hoogtepunt op ons verblijf: De voetbalwedstrijd van HSV in het Volksparkstadion (57000 toeschouwers!!!).

Ons Erasmus+ avontuur was absoluut voor herhaling vatbaar, we raden het iedereen zeker aan om je voor Erasmus+ op te geven omdat je veel nieuwe mensen leert kennen en omdat je leert om zelf initiatief te nemen, om flexibiel te zijn, om beter en meer te plannen, om de leerstof zelfstandig te verwerken … en uiteraard is het gewoon enorm leuk om andere landen en culturen te leren kennen. Wanneer je terug bent van je Erasmus+ avontuur besef je dat je daar één van de beste tijden van je leven gehad hebt. Dus twijfel zeker niet om te gaan…

Geef een reactie