Menu Sluiten

Individuele uitwisselingen: wat is het?

Wanneer een leerling alleen naar een andere school gaat, wordt hij of zij daar opgevangen in het gezin van een van de leerlingen en volgt met die “buddy” de lessen mee. Op deze manier krijgt onze leerling een volledige onderdompeling in de taal en cultuur van het gastland.

Hieronder een greep uit de vorige uitwisselingen. Meerdere uitwisselingen kunt u vinden via de menu, daar staan ze gesorteerd per categorie.

 • Argéles-sur-mer
  Tijdens mijn Erasmus ging ik naar het “Lycée Christian Bourquin”. Een zeer moderne en grote school waar er veel verschillende richtingskeuzes zijn. Zo kon je er naast een gewone opleidingen ook een hotel-, restaurantopleiding volgen. Ik ontdekte veel verschillende plaatsen zoals Palau-del-vidre, Banyuls Perpignan en Elne. Op deze plekken bezocht ik de belangrijkste monumenten of…
 • Reinbek
  Wij zijn Leen en Lobke uit de 5LWi en we zijn eind september voor 3 weken naar Reinbek in Duitsland geweest. Onze Erasmus+ stage was een mix van culturele en ontspannende activiteiten en vooral ook de lessen meevolgen op de Sachsenwaldschule in Reinbek. Tijdens de week gingen we naar school van 8u tot meestal 14u,…
 • Taalstage Baza
  Baza: In Baza hebben we de oude badhuizen bezocht, het museum, de kerken, het gemeentehuis, de muren (traditionele handen van de Cascamorras en de tettenmuur). Ook enkele restaurants en cafés zoals de Chinees en de Mexicaan en een café in de grotten en eentje in Baza waar we meerdere keren taartjes zijn gaan eten. Granada:…
 • Taalstage in Reinbek
  Onze taalstage in Reinbek, de ervaring van ons leven. In het begin was het even wennen aan alles, aan het gastgezin, aan het eten, aan de school vooral. Omdat het een heel ander schoolsysteem is dan bij ons in België. Het was wel interessant om eens onze school en de school in Reinbek te vergelijken.…
 • Verslag: île de la Réunion
  School : De school was naar ons gevoel net als een paleis. Het was zeer groot en zeer open. Ze hadden ook zeer veel plaatsen waar ze konden zitten als het speeltijd was of als ze eens geen les hadden. De deuropeningen waren allemaal aan de buitenkant gelegen waardoor je dus altijd buiten was wanneer je…